بیمه شو

بیمه شو

خواندن مطالب این صفحه می تواند برای شما منافع چند صد میلیون تومانی داشته باشد.

 

آیا تا امروز تجربه خرید بیمه نامه داشتی؟

کسانی که خودرو دارند، حتما این تجربه را داشته اند اما آیا خرید آنها یک خرید اصولی و درست بوده؟ راستش رو بخواهی 98 درصد کسانی که بارها برای خودروی خود بیمه ثالث خریده اند، روش خرید این بیمه نامه رو بلد نیستند و تقریبا همه کسانی که برای خرید بیمه ثالث به یک نماینده فروش مراجعه می کنند اولین سوالشان این است که:

" قیمت بیمه شما چقدره؟ "

و این مساله در مورد بیمه های دیگر مثل بیمه آتش سوزی و مسئولیت و بیمه های عمر و زندگی فاجعه بار است.

احتمالا تو هم این جمله رو شنیده ای که می گویند: " بیمه ای ها همه دزدن و خسارت نمی دن! "

ولی چرا این جمله بین مردم پخش شده؟ به قول معروف تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها، پس حتما مواردی بوده که یک شرکت بیمه، خسارت بیمه شده را نداده و حالا من می خوام به تو کمک کنم تا وقت خرید بیمه نامه، طوری قرارداد ببندی که حتما تمام خسارت هایت رو طبق قرارداد و قانون دریافت کنی چون معتقدم مهمترین عامل اختلاف بیمه شرکت های بیمه و مردم این است که در زمان ثبت بیمه نامه، هیچ مشاوره ای اتفاق نمی افتد.

حالا به اختصار به انواع بیمه نامه ها می پردازم:

الف: بیمه خودرو (ثالث و بدنه)

این دو بیمه نامه رو تقریبا همه ما می شناسیم، پس از این دو بیمه نامه شروع می کنم:

1 . بیمه شخص ثالث

قیمت این بیمه نامه در همه شرکت ها یکسان و طبق قانون بیمه مرکزی هست. یعنی اگر تو یک خودروی پراید مدل 99 داشته باشی، هزینه بیمه ثالث در همه شرکت های بیمه یکسان است.

سوال: پس چرا بعضی شرکت ها ارزان تر هستند؟

جواب: ارزان تر نیست. در این موارد دو اتفاق ممکن است افتاده باشد. اول اینکه نماینده به هر دلیل از کارمزد خودش کم می کند و به تو تخفیف میدهد (خدا خیرش دهد!)، اما اتفاق دوم مطمئنا به ضرر مشتریست، یعنی اینکه نماینده از تعهدات بیمه کم می کند و در اینصورت هزینه بیمه کمتر میشود. در این حالت اگر در طول یک سال تصادفی نداشته باشی خدا به تو رحم کرده اما اگر حادثه ای پیش بیاید می بینی که به خاطر 50 یا 100 هزار تومان تخفیف، چند ده میلیون تومان کمتر خسارت دریافت می کنی و چون نمی دانی چه اتفاقی افتاده، شرکت بیمه را مقصر می دانی.

در مورد این بیمه نامه تنها امتیازی که شرکت ها می توانند به مشتری های خود دهند، فروش اقساطی می باشد.

2 . بیمه بدنه

قیمت این بیمه نامه هم طبق لیستی که بیمه مرکزی ایران صادر می کند تعیین می شود ولی نمایندگان فروش می توانند با توجه به مدل خودروی شما و البته سوابق بیمه ای خودرو به شما تخفیف های خوبی دهند. اگر تصمیم داری برای خودروی خود بیمه بدنه تهیه کنی حتما به چند شرکت مختلف سر بزن چون شرکت ها در مقاطع مختلف زمانی با توجه به سیاست های داخلی خود تخفیف های متغیری را ارائه می دهند.

ب : بیمه آتش سوزی منازل

دوست عزیزم اگر تو همین حالا به یک نماینده فروش بیمه مراجعه کنی و درخواست بیمه آتش سوزی برای منزلت را داشته باشی، به راحتی می توانی آن را تهیه کنی اما تقریبا هیچ کس در زمان خرید این بیمه نامه از نماینده فروش نمی پرسد که اگر آتش سوزی رخ دهد، شرکت برای پرداخت خسارت چه شروطی دارد. مطمئنا مبلغی که تو برای بهای منزل و لوازم اعلام می کنی بسیار مهم است ولی مهمتر از آن شروط شرکت بیمه، برای پرداخت خسارت می باشد. توجه داشته باش که این شروط به صورت چاپ شده در زمان تحویل بیمه نامه به تو داده خواهد شد ولی بد نیست برای محکم کاری آنها را از نماینده بیمه بپرسی و اگر متوجه شدی که نماینده بیمه از این شرایط خبر ندارد و یا جوابت را با شک و تردید داد، هر چه سریعتر محل را ترک کرده و به نماینده فروش دیگری مراجعه کن.

پ : بیمه مسئولیت ساختمان و آسانسور

توضیحات بند (ب) در مورد این بیمه نامه ها هم صدق می کند.

ت : بیمه تکمیلی درمان

این بیمه نامه به دو صورت گروهی و انفرادی صادر می شود. البته فقط بعضی شرکت های بیمه این بیمه نامه را به صورت انفرادی عرضه می کنند. در زمان خرید این بیمه نامه به نکته های زیر توجه داشته باش:

 • چه بیماری هایی را پوشش می دهد.
 • چند درصد مخارج را پرداخت می کند؟
 • سهم تو از پرداخت مخارج چقدر است؟ (فرانشیز)
 • مدت زمان پرداخت مخارج چقدر است؟
 • کدام بیمارستانها تحت پوشش آن شرکت می باشد؟
 • روش معرفی تو به مراکز درمان به چه صورت است؟

و البته به خاطر داشته باش که در زمان خرید این بیمه نامه پرسش ها را با صداقت کامل پاسخ بدی.

ث : بیمه عمر و زندگی

این بیمه نامه در شرکت های مختلف، اسامی گوناگونی دارد ولی با کمی اختلاف های جزئی همه یکی هستند. بیمه عمر و سرمایه گذاری، بیمه اندوخته دار امید، بیمه بازنشستگی و... از اسامی این بیمه نامه در شرکت های مختلف است.

چرا باید این بیمه نامه را بخریم؟

بیمه عمر و زندگی یک قرارداد بسیار پیشرفته و مدرن و کاملا قابل برنامه ریزی است. مطمئن هستم در این مورد تو هم با من موافقی که در روزگار ما تقریبا هیچ کس نمی تواند تضمین کند که سی سال بعد در چه شرایط مالی خواهد بود. در روزگار ما آنقدر تغییرات عمیق و شگفت آور بوده که همه مردم در هر موقعیت مالی و اجتماعی دچار سردرگمی هستند و شاید همین امر باعث شده که هر کسی فقط به خودش فکر می کند و همراهی و همکاری و کمک به دیگران خیلی کمیاب شده و حالا در این شرایط، شرکت های بیمه محصولی دارند به نام " بیمه عمر و زندگی ". محصولی که اگر هوشمندانه و درست استفاده شود می تواند بخش بزرگی از دغدغه های فردای من و تو و جامعه را رفع کند.

این روزها، مشکلات جامعه، تورم و خیلی معضلاتی که هست به هر حال تمام خواهد شد و مهم داشته هایی است که ما باید حفظ کنیم تا پس از این طوفان بتوانیم زندگی کنیم و بیمه عمر و زندگی قراردادیست که می تواند با داشته های امروز تو، فردایی که دوست داری داشته باشی را تضمین کند و همه اینها خواهد شد اگر در زمان عقد این قرارداد با یک متخصص مشورت کنی.

در زمان خرید این بیمه نامه به نکته های زیر توجه داشته باش:

 • یا این بیمه نامه را از یک متخصص این رشته بخر و یا از مشاوره یک متخصص استفاده کن.
 • در زمان خرید پرسشنامه را با کمال صداقت پر کن.
 • اگر بیماری داشتی و یا داری حتما آن را ثبت کن.
 • سعی کن بیمه نامه را سی ساله بخری.
 • افزایش سالیانه حق بیمه در اختیار خود توست. سعی کن حتما آن را افزایش دهی.
 • اگر سنت بیشتر از 50 سال است، روی بازنشستگی این بیمه نامه حساب باز نکن و تمرکزت را روی پوشش های بیماری بگذار.
 • اگر سرپرست خانواده هستی خودت را در اولویت بگذار.
 • وراث را حتما با درصد سهم مشخص کن.

برای اطلاعات بیشتر از طریق واتس اپ (پایین همین صفحه) و یا صفحه تماس با ما برای من پیام بگذارید تا با شما تماس بگیرم.

 

#کاریابی #آموزش_رایگان #آموزش_فروش #فروش_بیمه #آموزش_فروش_بیمه #بیمه_عمر_و_زندگی #بیمه_عمر_و_سرمایه_گذاری #شغل_یابی #بازنشستگی #مستمری_مادام_العمر #پوشش_بیمه #از_کار_افتادگی

Bimeh Khodro  Bimeh Havades Bimeh Takmili Darman Bimeh Omr 2 Bimeh Omr 1
Bimeh Mohandesi Bimeh Mobile Bimeh Masooliat Bimeh Barbari Bimeh AtashSoozi


اشتراک در ایتا اشتراک در آی گپ اشتراک در سروش اشتراک در بله اشتراک در واتساپ


پشتیبانی آنلاین از طریق ایتا

دوست عزیز؛ پاسخگوی سوالات شما از طریق ایتا هستم !


جهت ارسال پیام در ایتا اینجا کلیک نمائید !